Jak správně ošetřovat okna a dveře po renovaci

Pravidelná údržba je nezbytným předpokladem dlouhodobé životnosti dřevěných oken a dveří

 

Okna ze dřeva vytvářejí v každém ročním období příjemné vnitřní klima a chrání před hlukem a znečištěním z vnějšího prostředí. Mají přirozené tepelně izolační vlastnosti a v tomto ohledu jsou nadřazené ostatním konstrukcím oken. Povětrnostní vlivy, jako je slunce, vítr a vlhkost, však každý den namáhají vaše dřevěná okna a mohou vést k nevzhledným prasklinám, vymývání barvy, růstu řas nebo šednutí. Ukážeme vám, jak můžete těmto problémům účinně a snadno předcházet.

Doporučuji Vám tento přípravek

Windoor Care-Set: vše v jednom BALENÍ od ADLERa     

S novou sadou Windoor Care-Set od ADLERa můžete osvěžit lazurované i krycí povrchy oken, vstupních dveří a zahradního nábytku. I na matných površích poskytuje tento pečující systém dokonalé výsledky a zachovává původní vzhled. Aplikuje se 1-2krát ročně a trvale prodlužuje životnost prvků. Základem čisticích a pečujících látek je odpuzovač vody, olejů a nečistot, který uzavírá jemné mikrotrhliny a póry v nátěrovém filmu. Kromě toho lze tento pečující produkt snadno přetřít. Univerzálně použitelný pro okna, vchodové dveře a zahradní nábytek.

Pracovní kroky po umytí oken běžným postupem

Krok 1: ADLER Top-Cleaner

Pro čištění povrchu naneste ADLER Top-Cleaner na žlutý čisticí hadřík. Otřete povrch okenních rámů hadříkem a nechte jej krátce zaschnout. Takto se dají odstranit i hrubší nečistoty.

Krok 2: ADLER Top-Care

Protřepejte ADLER Top Care a rovnoměrně a pečlivě aplikujte! A teď jsou již okna, dveře a zahradní nábytek ze dřeva, hliníku a PVC vyčištěny a ošetřeny.

 

Výhody produktu

    • Ideální systémová péče na dřevěná okna, dveře a zahradní nábytek s lazurovací i krycí povrchovou úpravou
    • Ošetřené povrchy odpuzují vodu, oleje i nečistoty
    • Uzavírá drobné trhlinky a póry v laku
    • Výrazně prodlužuje životnost oken a dveří
    • Stupeň lesku či matu laku zůstává zachován